دزدگیر اماکن
معرفی انواع دزدگیر اماکن

بسیاری از افراد، تفاوت دقیق انواع دزدگیر را نمی‌دانند و نمی‌توانند انتخابی متناسب با انتظار خود داشته باشند. دزدگیرهای اماکن با توجه به کارکرد آن‌ها به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که هر یک از آن‌ها محدودیت‌ها و مزایای خاص خود را دارند. شما در این مقاله می‌توانید با مشخصات هر دزدگیر آشنا شوید و آن‌ها را از نظر درجه امنیت و مشکلات و مزایا با یکدیگر مقایسه کنید:

دزدگیر آژیری

اگر به دنبال یک دزدگیر ارزان با کارکردی ساده هستید این دزدگیر برای شما مناسب است. اما باید بدانید که این دزدگیر قدیمی به دلیل این‌که به‌صورت محلی هشدار می‌دهد، درجه امنیت بسیار پایینی دارد. سارقین معمولا به سادگی می‌توانند صدای آژیر آن را قطع کنند. هم‌چنین اگر فرد آشنایی در محل نداشته باشید که با شنیدن صدای آژیر دزدگیر به مکان نصب دزدگیر سربزند و شما را باخبر کند، داشتن این نوع دزدگیر مزیت چندانی به حساب نمی‌آید. هم‌چنین گاهی این امکان وجود دارد که صدای آژیر دزدگیر به دلیل شلوغی یا سروصدا به‌درستی شنیده نشود.

دزدگیر آژیری با سیستم آلارم از طریق خط ثابت تلفن

اگر دائما در خانه هستید و بیشتر اوقات به خط تلفن ثابت دسترسی دارید، این دزدگیر برای شما مناسب است. این دزدگیر هم مانند دزدگیر آژیری هشدار محلی دارد، اما علاوه بر آن، با خط تلفن ثابت نیز تماس می‌گیرد و شما را از عدم امنیت مکان مورد نظرتان باخبر می‌سازد. قیمت این دزدگیر ارزان است اما به‌دلیل سهولت قطع خطوط تلفن ثابت امنیت پایینی دارد.

دزدگیر سیم‌کارتی

دزدگیر سیم‌کارتی از درجه امنیت بالایی برخوردار است و هنگام خطر با تلفن همراهی که در آن ذخیره شده است تماس می‌گیرد با با ارسال پیامک هشدار می‌دهد. هم‌چنین اگر برق دزدگیر قطع شود یا باطری آن تمام شود، دزدگیر هشدار می‌دهد. از طریق پیامک یا نرم‌افزارهای هوشمند می‌توان دزدگیر را از راه دور کنترل کرد. تا زمانی که خط موبایل آنتن‌دهی داشته باشد این دزدگیر کارایی مناسبی دارد.

دزدگیر بی‌سیم

اگر به دنبال ظاهر زیبا و نصب آسان و کم‌هزینه هستید، دزدگیر سیم‌کارتی می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. ارسال پالس‌های حرکتی به گیرنده و کنترل از راه دور، کار کردن با این دزدگیر را آسان کرده است. دزدگیر سیم‌کارتی از درجه امنیت بالایی برخوردار است و هنگام خطر از دو طریق تماس با تلفن همراه و ارسال پیامک هشدار می‌دهد اما گاهی در مکان‌های شلوغ و پرتراکم مصرف باطری زیادی دارد. هم‌چنین ممکن است در صورت نبودن ساکنین چشمی بی‌سیم دزدگیر خاموش شود.

دزدگیر تحت شبکه

اگر به دنبال مدیریت و مانیتورینگ مجتمع یا سازمان بزرگ خود هستید، دزدگیر تحت شبکه بهترین انتخاب برای شماست. این دزدگیر از بالاترین درجه امنیت از میان تمامی دزدگیرهای اماکن برخوردار است. دزدگیر تحت شبکه علاوه بر تماس با تلفن همراه و ارسال پیامک از طریق اینترنت روی گوشی هوشمند نیز هشدار می‌دهد هم‌چنین دارای سنسور تشخیص حرکت است که دقت آن را بسیار بالا برده است. تنها مشکلی که در کارکرد این دزدگیر می‌تواند ایجاد شود این است که شبکه از طریق ایجاد اختلال در سوئیچ قطع شود.

تیم مشاوره و پشتیبانی آبی‌تِک به شما در انتخاب دزدگیر مورد نیاز خود کمک می‌کند. از این‌جا می‎‌‎توانید انواع دزدگیر اماکن ما را مشاهده کنید و اگر سوالی داشته با ما تماس بگیرید.