ارتباط سریع آنلاین  ارتباط سریع آنلاین
آبی تِک | تولید کننده دوربین مداربسته در ایران
No products in the cart.

دوربین آنالوگ یا تحت‌شبکه؟

ahd - ip cctv
بدون امتیاز

۵ تفاوت دوربین‌های مداربسته آنالوگ و IP:

‌‌‌دوربین‌های مداربسته آنالوگ و IP دارای دو نوع تکنولوژی متفاوت هستند که هر کدام از آن‌ها با توجه به کارکرد خود مزایا و معایبی دارند. دوربین‌های آنالوگ، تصاویر را به صورت زنده و آنالوگ ثبت می‌کنند و به دستگاه دریافت‌کننده ارسال می‌کنند اما دوربین‌های IP، تمام این مراحل را به‌صورت صفر و یکی و دیجیتال انجام می‌دهند:

بزرگ‌نمایی:
دوربین‌های IP به طور کلی، کیفیت تصویری بالاتری نسبت به دوربین‌های آنالوگ دارند و تصویر دقیق‌تری را هنگام بزرگ‌نمایی نمایش می‌دهند.

انتقال اطلاعات:
دوربین‌های IP به دلیل قابلیت ثبت تصاویر به‌صورت دیجیتال، داده‌ها از طریق امواج الکترومغناطیسی و اینترنت ارسال می‌کنند، به‌گونه‌ای که شما به‌راحتی می‌توانید در هر زمانی که بخواهید، از طریق گوشی یا لپ‌تاپ خود به شبکه متصل شوند و به‌صورت زنده ویدئوی مکان مورد نظر را مشاهده کنند.

پایداری بیشتر:
دوربین‌های آنالوگ نزدیک به یک قرن قدمت دارند و سابقه خوبی در پایداری و ارائه مستمر اطلاعات دارند و امکان هک کردن آن‌ها وجود ندارد، اما دوربین‌های IP در معرض خطر هک شدن هستند.

نصب آسان‌تر:
دوربین‌های آنالوگ به دلیل نیاز به کابل‌کشی بیشتر نسبت به دوربین‌‌های IP، مشکلات و پیچیدگی‌های بیشتری به هنگام نصب دارند. هم‌چنین با قابلیت PEO در دوربین‌های IP تنها با یک کابل شبکه می‌توان اطلاعات و برق را از دوربین IP به صورت هم‌زمان بر روی شبکه‌ انتقال داد.‌

 کیفیت یا قیمت؟
قیمت و کیفیت مهم‌ترین معیارهای انتخاب یک محصول هستند. با پیشرفت تکنولوژی، دوربین‎‌های آنالوگ در مقایسه با دوربین‌های IP کمی قدیمی به نظر می‌رسند. دوربین‌های IP با قابلیت‌هایی مانند انتقال بی‌سیم از طریق اینترنت، انتقال برق به صورت POE و کیفیت بالای خروجی به مراتب قیمت بیشتری از دوربین‌های آنالوگ دارند. با این وجود، در انتخاب نهایی، تصمیم با شماست که بین قیمت و کیفیت محصول کدام را انتخاب می‌کنید.

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*